logotipas apskritime

logo europe

Atgal  Nuotrauka 1/14  Pirmyn

Marijampolės Sūduvos gimnazija 2016-2018 m.m. dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame Erasmus+ projekte „Making Art Together Brings Us Closer“ („Kuriame meną kartu ir tai mus suartina“). Kartu su šalimis partnerėmis - Prancūzija, Rumunija bei Italija - siekiame ugdyti mokinių kūrybiškumą (atrasti bei demonstruoti savo talentus, gerinti darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžius, skatinti kalbų įvairovę, ugdyti kompetencijas, reikalingas šiuolaikinėje darbo rinkoje).
       Lapkričio 19 - 25 dienomis dalyvavome jau trečiajame Erasmus+ projekto „MATBUC“ („Making Art Together Brings Us Closer“ trumpinys) susitikime, kuris vyko Italijos Apulijos regione Bitonto mieste.
       Susitikimo organizatorė Bitonto Liceo Scientifico Statale ,,G. Galilei“ mokykla buvo paruošusi įdomią ir turiningą programą. Vos atvykę buvome šiltai sutikti Italijos kolegų ir šeimos narių, su kuriais praleidome įsimintiną savaitę.  Intensyvias projekto veiklas mokykloje keitė pažintiniai kultūriniai vizitai po regioną: Kastel del Montė pilis, Trani Katedra, Giuseppe de Nittis Pinakoteka Barletoje, 2019 metų Europos kultūros sostinė Matera, Polinjano a Marė - žymaus italų dainininko ir kompozitoriaus Domenico Modugno gimtasis miestas. Tai tik keletas objektų, kurie supažindino mus su Pietų Italijos išskirtinumu. Žavėjomės nuostabiais kraštovaizdžiais, istorija alsuojančiais senamiesčiais, įspūdinga regiono virtuve ir draugiškais vietiniais gyventojais. Su džiaugsmu įsiliejome į pietietišką gyvenimo būdą, bendravimo kultūrą, išmokome nemažai itališkų žodžių, padėjusių sėkmingiau komunikuoti ,be to, suteikusių džiaugsmo šeimininkams, pas kuriuos gyvenome.
        Mūsų delegacija (7 mokiniai bei 4 mokytojai) ne tik turėjo galimybę pamatyti svečią šalį, bet ir pažinti įprastam turistui nematomus jos klodus. Projekto veiklos skatino domėtis Apulijos regiono menininkais, jų darbais, šalies istorija, kultūriniu paveldu. Kartu su italų, prancūzų bei rumunų mokiniais piešėme eskizus, įkvėptus nuostabios architektūros; ant sienos tapėme projekto logotipą, kurį, beje, sukūrė būtent mūsų gimnazijos mokinė;  vaidinome kuriamame projekto filme, kuriame ir toliau ieškojome paslaptingojo projekto personažo Matbuco.  Savaitės veiklą vainikavo bendras projekto renginys senovinio Bitonto teatro scenoje, kur dalyviai, įkvėpti muzikos, demonstravo savo talentus šokdami, dainuodami, skaitydami eiles, pristatydami drabužių kolekciją, žongliruodami, vaidindami scenas ir pan.
           Bendra veikla suartina, skatina pažinti kitus bei save, atrasti naujų potyrių. Nejučia pradedame labiau pasitikėti savimi ir tampame atviresni kitai kultūrai, kalbai. Smagu buvo matyti džiūgaujančius mūsų mokinius, kad pagaliau įveikė savo baimes: priėmė iššūkius, ėmėsi iniciatyvos, surado tinkamus sprendimus. Tai paskatino juos  atsakingai žvelgti į užduotis, siūlyti savo idėjas, kūrybiškai mąstyti bei tobulinti turimus įgūdžius taip reikalingus šiandienos moderniam žmogui.
                                                                                                                                  Projekto koordinatorė Jūratė Rudminienė
           Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Daugiau informacijos apie projektą https://twinspace.etwinning.net/24044

© 2017 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.