Marijampolės Sūduvos gimnazija jau daug metų dalyvauja Europos Sąjungos inicijuojamame Euroscola konkurse. Šis renginys kiekvienos ES šalies moksleiviams, subūrusiems 10 asmenų grupę, suteikia galimybę dalyvauti finaliniame konkurse, kuriame yra tikrinamos sukauptos žinios apie ES, o komanda laimėtoja turi nepaprastą galimybę aplankyti Europos Parlamento būstinę Strasbūre, dalyvauti jaunimo debatuose.

2018 m. lapkričio 20 dieną Kauno mieste vykusiame finale rungėsi 5 stiprios Marijampolės, Vilkaviškio, Kėdainių ir Kauno miesto bei rajono komandos. Mūsų suburta “Sūduvos” komanda jau trečius metus dalyvavo konkurse ir šiemet pavyko laimėti pagrindinį prizą. Tad 2019 m. balandžio 3 d. Sūduvos gimnazijos mokiniai lankysis Europos Parlamente ir drauge su 23 valstybių bendraamžiais turės galimybę padiskutuoti apie jaunimo problemas įvairiose šalyse, apie Europos Sąjungos iššūkius ir galimybes.

Ruošdamiesi šiam konkursui mes labai daug sužinojome apie Europos Sąjungos struktūrą, susipažinome su jos istorija, įgijome daug žinių apie Europos valstybes. Kaip tik 2019 m. pavasarį vyks rinkimai į Europos Parlamentą ir tai bus vieni pirmųjų rinkimų, kuriuose mes dalyvausime ir galėsime rinkti atsakingai, nes suprantame, už ką atsakingas Europos parlamentas ir kokie svarbūs jo sprendimai kiekvienam europiečiui.

Esame labai laimingi, kad dalyvavome šiame konkurse, kad daug sužinojome, kad pratęsėme gražią gimnazijos tradiciją ir tapome trečiąja komanda, laimėjusia šį vertingą prizą. Ačiū visiems komandos nariams, su kuriais daug dirbome ir susidraugavome. Ačiū komandą subūrusiai ir mumis patikėjusiai istorijos mokytojai Vaidai Pituškienei.  Tad raginu kiekvieną moksleivį dalyvauti šiame Euroscola konkurse - pažinimo, azarto, įspūdžių pliūpsnis garantuotas!

Marija Račiūnaitė
Marijampolės Sūduvos gimnazijos 4c klasės mokinė

© 2018 Marijampolės Sūduvos gimnazija Visos teisės saugomos. Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.